Tervetuloa johdon työnohjauksen maailmaan

15.11.2015

Johdon työnohjaajat ry on vuodesta 2004 lähtien ollut keskeinen toimija johdon työnohjauksen kehittämisessä. Johdolle ja esimiehille suunnattu työnohjaus tarjoaa erinomaiset mahdollisuudet työstää useita johtamiseen liittyviä kysymyksiä niin yksilön, ryhmän kuin koko organisaation näkökulmat huomioiden. Kaikki yhdistyksemme jäsenet ovat pitkien koulutusten kautta saaneet hyvät edellytykset tukea ja kehittää johtajia, johtamista ja johtajuutta eri toimialoilla. Koulutettu johdon työnohjaaja on myös erinomainen kumppani johtajalle, oman henkilökohtaisen kehittymisen ja työhyvinvoinnin varmistamisessa. Tästä johtuen jäseniämme voidaankin hyvällä syyllä kutsua myös johtajien sparraajiksi.

Johdon työnohjaajat ry tulee jatkossakin olemaan keskeisessä asemassa johtajuuden ja johdon työnohjauksen kehittämisessä. Uudistuneilta nettisivuitamme löydät Johtajan Sparraaja -blogin lisäksi ajankohtaista-osion, josta saat tietoa esimerkiksi yhdistyksen tarjoamista täydennyskoulutuksista ja seminaareista. Johtajan Sparraaja -blogista voit lukea johtamisen ja työnohjauksen ammattilaisten kirjoittamia ajatuksia työelämästä, johtamisesta, työnohjauksesta ja näihin liittyvistä ajankohtaisista kysymyksistä.

Mikäli olet kiinnostunut kirjottamaan blogiimme, ota yhteyttä niin jutellaan lisää.

Peter Peitsalo

Johdon työnohjaajat ry:n viestintävastaava

040 544 8069 | peter.peitsalo(at)tiimitila.fi

Seuraa meitä seuraavissa kanavissa:

Facebook | LinkedIN